Projekt Masz wiadomość! Przyjdź! – mikroGRANTY

plakat_maszProjekt społeczno-artystyczny Masz wiadomość! Przyjdź! zajął 4  miejsce w konkursie mikroGRANTY ESK – edycja specjalna „Podziel się energią”.

Autorki projektu: Renata Piwko-Wolny i Anna Kąkalec,

Do osiedli Strachocin-Swojczyce-Wojnów, gdzie ludzie znają się od pokoleń, dołączane są nowe, ogromne przestrzenie mieszkalne, wprowadzają się tysiące nowych mieszkańców. Żyjemy w miejscu, gdzie historia osiedla, „zderza się” z jego przyszłością. Żyjemy obok siebie, a tak niewiele wiemy o sobie nawzajem. Czy można to zmienić? Znaleźć sposób i punkt przenikania się „nowego” ze „starym”?
Naszym zdaniem TAK! Dlatego wysyłamy informację do wszystkich: „Masz wiadomość! Przyjdź!”.
Projekt prowadzony jest w formie bezpłatnych warsztatów społeczno- artystycznych, podczas których dzielimy się swoimi pasjami, historią osiedla, pomysłami na przyszłość.
W wielkopokoleniowych grupach odbywają się warsztaty wikliniarsko-plecionkarskie, dziewiarskie oraz architektoniczne. Wspólnie wybierzemy „miejsca”, w których będziemy zostawiać sobie wiadomości, gdzie wypijemy kawę i spotkamy się na potańcówce. Stawiamy na integrację poprzez osobiste spotkania, działania artystyczne i społeczne. Chcemy, aby nowi mieszkańcy czuli się związani z miejscem, do którego się przeprowadzili. Aby mogli powiedzieć: „Jestem u siebie! Jestem z Wami!”

 

img_3040

 

Galeria zdjęć z projektu Masz wiadomość! Przyjdź!