Pawilon Kultury w Parku Strachocińskim

parki1eskGrupa z Pasją jest organizatorem i realizatorem pawilonu kultury w Parku Strachocińskim.

Do dyspozycji mieszkańców oddany został  pawilon, który jest miejscem wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych, koncertów, warsztatów, potańcówek i spotkań mieszkańców.

Oddajemy je w ręce mieszkańców i chcemy zaprosić Was do organizowania się wokół nich i współtworzenia wydarzeń kulturalnych o zasięgu osiedlowym, międzyosiedlowym czy dzielnicowym .  Zachęcamy mieszkańców, by korzystali z potencjału tych miejsc i zaprezentowali innym własne umiejętności i pasje artystyczne.

Parki ESK  nie mają narzuconego programu, wszystko zależy od inwencji mieszkańców, na których czekają koordynatorzy, którzy zapraszają żeby przyjść i obejrzeć nowe przestrzenie dla wrocławskiej kultury i pomyśleć nad ich wykorzystaniem i zaprezentowaniem się przed wrocławianami.

W Parku Strachocińskim Grupa z Pasją zrealizowała w roku 2016-2019 ponad 700 wydarzeń lokalnych, miejskich i o randze międzynarodowym: koncertów, autorskich pikników integracyjnych, autorskich warsztatów artystycznych i muzycznych, treningów sportowych, zajęć z integracji sąsiedzkiej i społecznej, konsultacji, festiwali.
Oprócz zajęć weekendowych realizowaliśmy także zajęcia półkolonijne dla dzieci, oraz zajęcia dla seniorów podczas Wrocławskich Dni Seniora (zajęcia i warsztaty).
Dzięki naszym działaniom Park Strachociński stał się chętnie odwiedzaną przez Artystów sceną plenerową.

Projekt w 2016 był realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i nosi nazwę PARK ESK – Strachocin. Od roku  2017 Parki ESK Kultura Sport Emocje  realizowane są  pod egidą Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego

camera-retro1. galeria zdjęć z weekendu otwarcia 30 kwietnia/1maja 2016 
2. galerie zdjęć z plenerów parkowych:  #1,  #2,  #3,  #4,  #5,   #6,  #7   , #8 , #9 , #10 , #11 
3. galeria zdjęć z weekendu zamknięcia 1/2 października 2016