Niebo – Ceremonia zamknięcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016

niebo1Grupa z Pasją  bierze udział w przygotowaniach do Ceremonii zamknięcia ESK 2016 – Niebo. Jesteśmy częścią warstwy artystycznej i koordynacyjnej.
Niebo to wydarzenie zamykające święto Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, które będzie mogło zobaczyć 18 tysięcy osób. W spektaklu wezmą udział artyści z Niemiec, Francji, Izraela, Czech, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Jest to jedyne wydarzenie Kwartetu Flow, które odbędzie się w zamkniętej przestrzeni – w prestiżowym budynku Hali Stulecia. W finałowej części Kwartetu zespół artystyczny zbierze razem wszystkie wątki, które rozwinęły się we wcześniejszych częściach Kwartetu Flow i przedstawi je publiczności. Orkiestra Flow z Niemiec, Izraela, Czech i Polski spotka się ponownie, by doprowadzić tę opowieść do końca. Tego dnia po raz ostatni spotkają się Duchy Wrocławia, ale tym razem uwaga skupi się na młodej kobiecie, wspinającej się na obiekt, którą utworzą Duchy. Kim ona jest i co reprezentuje? Co jej obecność mówi nam o naturze tego miasta, naturze Europy w chwili, gdy Wrocław kończy kadencję Europejskiej Stolicy Kultury?
Niebo to ostatnia część Kwartetu Flow. Jak we wszystkich kwartetach, jest to dzieło na cztery instrumenty lub głosy łączące się w harmonijnej równowadze.

camera-retro
Galeria zdjęć z przygotowań listopad-grudzień 2016

Galeria zdjęć z ceremonii zamknięcia ESK Ww 2016 – 17 grudnia 2016